הלו, זה רדיו?

רדיו ודאי ודאי…כך זה נשמע כשהגששים "האגדתיים" העלו את המערכון המפורסם שלהם.

 אני אוהבת להאזין לרדיו.

 מילדות אני זוכרת את עצמי מאזינה. היו תוכניות לילדים ולנוער, סיפורים, תסכיתים, מיטב הקולות דיברו אלינו, בשנים ההן.

 דרך ההאזנה – פיתחתי לעצמי יכולת להשתמש בדמיון. לצייר לעצמי את התמונה, להריח  ריחות עליהם דיברו המגישים, לנהל ביני לבינם שיחות ולהחליף דעות. תענוג.

 

גם היום אני מאזינה לרדיו.

נכון, סגנונות ההגשה השתנו. החיים וקצבם אחר. אך מגישים ברמה גבוהה, היוצרים עניין אצל השומע – לא חסרים.

היום בדרך למפגש עם המוסיקאי, חוקר הדת, מורה לפלדנקרייז וסופר דייויד כץ שמעתי שתי שיחות שקיימה המגישה ענת דולב (המוכשרת, בעלת הידע הנרחב והקול הנעים). המרואיינות בשתי השיחות היו נשים עם קול נפלא, שמחת חיים וחיוך שעובר את גלי האתר ומגיע אל האוזן בברור.

האחת היתה עם הפסיכולוגית אלי הנקינד כ"ץ שכתבה ספר בשם מוצלח: הקיץ האחרון שלי כילדה שמנהאינני סובלת מעודף משקל (וגם לא מחוסר שלו ) ואין לי בעיה עם לבישת בגד ים (אפילו ביקיני של שני חלקים) אך השיחה הזו הותירה אותי מהרהרת, לאחר שהמרואיינת סיפרה את הסיפור שלה עם האוכל, החוויות שלה מילדות ועד היותה מטפלת משפחתית שעוסקת בהתמכרויות ושבגיל צעיר עברה התעללות בבית ספר כשהילדים כינו אותה בשם גנאי : smelly Elli . נשכתי את שפתותי והצטמררתי.

עם השיחה השנייה יכולתי גם להזדהות. עוד ענת (מצויינת בפני עצמה) – ענת לב אדלר שוחחה על אספת ההורים של ה"דור הזה" לעומת "כשהיינו ילדים" (אז היינו נשארים בבית ומחכים לשמוע איזו בשורה יביאו הורינו)

במילה אחת – נהניתי!!

תודה לנשים המקסימות שהנעימו לי את הדרך למפגש המרתק – עליו אכתוב בקרוב…

Comments

comments

Powered by Facebook Comments

תגובה 1

    • Judith on 25/05/2010 at 12:18
    • השב

    נכון. ענת דולב באמת בעלת קול רדיופוני נפלא וסגנון ההגשה שלה מאוד זורם ומופלא. אני מאוד אוהבת את קולה וסדנון ההגשה של עפרה נחמד שנותנת יופי של מקום למרואינים שלה. נכון שסדנון התכנית בין עפרה נחמד וענת דולב שונה – אצל עפרה נחמד האנשים מתארחים בדרך כלל באולפון (למרות שיש כאלה שהיא מראיינת אותם דרך הטלפון) ואצל ענת דולב דרך הטלפון עד כמה ששמעתי. עפרה נחמד מגישה גם בבוקר השכם, לפעמים או מאוחר מאוד בלילה. סגנון ההגשה הופך את הבוקר או את הפרישה לשנת הלילה למשהו נעים יותר. למרות שהחדשות הן אותן חדשות מעצבנות שמטרטרות לנו בראש והופכות אותנו לחסרי אונים שכאלה. אז איכות הקול וסגנון ההגשה מאוד משנים… המשך שבוע טוב מאוד וכל טוב, אילה להתראות בחמישי בסדנת "שינה עריבה", אני ממש מתרגשת לקראתה והידע שאקבל שם ממך.:)))), ג'ודית

כתיבת תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם.

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.